drukuj

Rada Nadzorcza

Tomasz Malinowski – Przewodniczący, Niezależny Członek Rady Nadzorczej

Tomasz Malinowski jest absolwentem  Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość. Jest biegłym rewidentem oraz członkiem CFA Institute.

W latach 2002-2005, Tomasz Malinowski pracował w Deloitte w dziale audytu instytucji finansowych gdzie zajmował się badaniem sprawozdań finansowych firm leasingowych, biur maklerskich i banków. W latach 2005-2010 był zatrudniony w dziale doradztwa transakcyjnego PricewaterhouseCoopers, gdzie pracował przy przeglądach typu due diligence jak również doradzał w innych aspektach związanych z transakcjami przejęcia. W tym czasie brał udział lub kierował około 60 przeglądami due diligence, w różnych sektorach, w szczególności firm produkcyjnych, handlowych oraz sektora finansowego.

 

Od 2011 Tomasz Malinowski pełni funkcję partnera w firmie TS Partners zajmującej się doradztwem transakcyjnym w szczególności przeglądami typu due diligence oraz wycenami i modelowaniem finansowym.

 

Edyta Jusiel – Niezależny Członek Rady Nadzorczej

Edyta Jusiel jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Na Uniwersytecie w Ratyzbonie ukończyła kurs prawa europejskiego, niemieckiego prawa handlowego oraz cywilnego. Obecnie jest radcą prawnym, członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa spółek, w tym fuzji i przejęć oraz sporów korporacyjnych. W latach 2000 – 2009 pracowała w globalnej kancelarii Linklaters, w departamencie korporacyjnym, początkowo jako Senior Associate a następnie Managing Associate. Zarządzała zespołem prawników prowadzących analizy due diligence polskich spółek zgodnie z instrukcjami zagranicznych i polskich inwestorów, w tym przeglądy due diligence dotyczące grup spółek, prowadziła transakcje typu M&A (fuzje, przejęcia, nabycia pakietów udziałów,
przedsiębiorstw), brała udział w projektach globalnych. W 2009 r. rozpoczęła współpracę z kancelarią FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz, a w 2012 r. została wspólnikiem kancelarii w Departamencie Korporacyjnym, Fuzji i Przejęć. Doradzała inwestorom polskim oraz zagranicznym (w tym spółkom publicznym oraz funduszom private equity) przy inwestycjach w polskie spółki handlowe, działające w różnych sektorach gospodarki. Brała udział zarówno w projektach lokalnych, jak również obejmujących kilka jurysdykcji. Doradzała w sporach korporacyjnych.

Od sierpnia 2018 r. jest wspólnikiem zarządzającym w kancelarii Rykowski Jusiel Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych spółka komandytowa, odpowiedzialnym za dział korporacyjny kancelarii. Kontynuuje praktykę transakcyjną oraz doradztwo korporacyjne.

 

Karol Kuch – Członek Rady Nadzorczej

Karol Kuch jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Radca prawny z wieloletnią praktyką w zakresie upubliczniania spółek i rozległym doświadczeniem w zakresie realizacji transakcji typu M&A.

Specjalizuje się w transakcjach z uwzględnieniem ograniczeń rynku regulowanego papierów wartościowych oraz doradztwie korporacyjnym dla grup kapitałowych, w tym publicznych spółek holdingowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał będąc maklerem towarowy na Giełdzie Towarowej w Poznaniu, pełniąc funkcję Dyrektora Departamentu Prawnego TFI PZU S.A. oraz Dyrektora Biura Grupy Kapitałowej PKN Orlen S.A.

Z GWW Legal – kancelarią, w której jest partnerem, związany od 1998 r. Wspólnik i zarządzający kilku spółek z obszaru. W okresie kariery zawodowej członek licznych rad nadzorczych, w tym w spółkach publicznych.

 

Marek Piosik - Niezależny Członek Rady Nadzorczej

Marek Piosik jest absolwentem Politechniki Poznańskiej na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na Wydziale Ekonomicznym oraz studiów doktoranckich na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu polityki pieniężnej (Mechanizmy Funkcjonowania Strefy Euro) na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Karierę zawodową związał z branżą IT, logistyczną oraz biznesu elektronicznego. Zagraniczne doświadczenie zdobywał w obszarze logistyki, pracując w BMW AG oraz Gate Gourmet GmbH. W obszarze IT jako konsultant wdrażał system ERP Microsoft Dynamics – InCaDeA w branży motoryzacyjnej w IT.Integro sp. z o.o. (złoty partner Microsoft). W 2009 roku związał się z Grupą Eurocash S.A., gdzie realizował wiele projektów rozwojowych, restrukturyzacyjnych i integracyjnych, w różnych spółkach grupy w obszarach logistyki, IT (SAP) oraz CRM.

Od 2012 roku jest akcjonariuszem i Prezesem Zarządu w PointPack.pl S.A. - firmy technologicznej dostarczającej usługi i rozwiązania IT dla branży handlowej oraz kurierskiej w obszarze pierwszej i ostatniej mili logistyki miejskiej. Od sierpnia 2013 roku zasiada w radzie nadzorczej Grawiton S.A., a od miesiąca czerwca 2014 roku jest członkiem rady nadzorczej Prime Minerals S.A., spółki notowanej na rynku akcji NewConnect.

 

Krzysztof Szymański - Członek Rady Nadzorczej

Krzysztof Szymański jest absolwentem Wydziału Ekonomii oraz Wydziału Administracji Państwowej i Służb Zagranicznych w PWSBiA, w Warszawie. Ukończył studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowe Studium Public Relations przy Polskiej Akademii Nauk i Wydziale Dziennikarstwa UW. Od 18 lat zajmuje się komunikacją społeczną, specjalizując się w zarządzaniu konfliktem społecznym oraz mediacjami. Autor i koordynator wdrożeń procedur oraz zasad komunikacji wewnętrznej i komunikacji kryzysowej, a także procedur w zakresie zarządzania marką organizacji zarówno wobec otoczenia społecznego jak i medialnego.

W latach 2002-2006 był członkiem Kolegium Zarządu P.P. „Porty Lotnicze”, kierując Biurem Public Relations odpowiedzialnym za zarządzanie wizerunkiem podmiotów wchodzących w skład PPL, w tym Lotniska Chopina w Warszawie oraz Agencji Ruchu Lotniczego. Od 2006 roku doradza przedsiębiorstwom, których działalność znaczącą wpływa na środowisko (inwestycje liniowe, zakłady przetwarzania, etc.) w zakresie zarządzania ich wizerunkiem oraz komunikacją ze społecznościami lokalnymi. W latach 2012 - 2014 roku koordynował proces komunikacyjny debiutu Elemental Holding na rynku New Connect a następnie emisji pierwszej oferty publicznej spółki w ramach przejścia na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Równolegle, w roku 2010 wrócił do struktur PPL jako główny specjalista ds. komunikacji kryzysowej, skąd w roku 2014 przeszedł na Politechnikę Warszawską, na stanowisko rzecznika prasowego. Od 2015 związany z Agencją Promocji Inwestycji jako rzecznik prasowy, główny specjalista ds. komunikacji społecznej oraz mediator społeczny.

Członek Rady Nadzorczej Elemental Holding w latach 2015 – 2019.

O firmie

Elemental Holding SA jest wiodącą w Polsce grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz czołowym dostawcą surowca do hut i odlewni na terenie całego kraju. Prowadzimy działalność na terenie Europy Centralnej i Wschodniej, a także w Niemczech, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Turcji i na rynkach Bliskiego Wschodu. Specjalizujemy się w obrocie i przetwarzaniu metali nieżelaznych oraz układów elektronicznych. (więcej)

Grupa Elemental